You are currently viewing Kādu telefonu pirkt?

Kādu telefonu pirkt?

Ik pa reizei saņemu šādu jautājumu. Varu atbildēt godīgi, ka neesmu tehno_blogeris, kas caurām dienām sēž strīmos un pēta telefonus līdz pat sīkākajai niansītei. Pa lielam YouTubē ir viss, arī tādi cilvēki, kā tikko pieminēju.

Cilvēku ir daudz …

un katram ir savas prasības un ekspektācijas attiecībā uz telefonu.

Pirms tu uzdod jautājumu

Kādu telefonu pirkt?

Atbildi sev uz dažiem jautājumiem:

 • Cik vēlos tērēt naudu telefonam (jeb kādi ir mani finansu “griesti” šim pirkumam)?

Tas uzreiz sašaurinās plašo telefonu loku un izvēlēties jau kļūs daudz vieglāk.

 • Vai pārsvarā filmēšu/fotogrāfēšu labā gaismā jeb arī tumšos apstākļos un tumsā?

Budžeta klases telefoni tīri ok tiks galā ar filmēšanu labā gaismā, ārā saulē vai vnk uz ielas. Flagmaņi, jeb dārgie telefoni labu rezultātu iedos abos gadījumos, gan dienā, labā gaismā, gan telpās un naktī uz ielas.

 • Vai vēlēšos arī savus video samontēt turpat telefonā?

Ja jā, tad ieteikums izvēlēties ekrāna izmēru vismaz 6.5″, uz mazajiem to izdarīt var, bet tas baudu nesagādā.


Mana personīgā pieredze ar dažādiem telefoniem

 • Ja es vēlos telefona iegādei iztērēt ne vairāk kā 200eur un par to naudu nopirkt sakarīgu telefonu, es pērku Xiaomi markas telefonus. Piemēram: Note 9 pro, ar šo telefonu esmu filmējis vairākas reizes un tas uz ko ir spējīgs telefons klasē ap 200eur, tas ir tiešām pārsteidzoši.
 • Ja es vēlos ar telefonu es varētu filmēt jebkuros apstākļos, gan gaismā, gan tumsā un video kvalitāte būtu ļoti laba, es izvēlos iPhone 12 pro max. (šī telefona ražotāji ir likuši lielu uzsvaru uz kamerām, un ne tikai).
 • Patestējot/pafilmējot ar Samsung a71, kura cena ir 380eur, secināju, ka video kvalitāte ir diezgan švaka, krietni švakāka, kā Jebkuram Xiaomi telefonam virs 145eur. Secinājums – Nē!
 • Huawei markas telefoni, ar viņiem ir tāda problēma, ka neatbalsta vairākus piespraužamos mikrofonus (ir slikta skaņa, fonē), manā pieredzē šāda problēma bija ar 3 dažādiem Huawei telefoniem.
 • Patestējot flagmani Samsung s20 note 5G, secināju, ka uz main camera viņš video filmē ļoti sakarīgi, manuālie kameras settingi arī plaši. Viņa mīnusi: fotografējot viņš smērē ekrāna malas, Filmējot platajā režīmā, ļoti stiepj video pa malām, sliktas gaismas apstākļos bik pa daudz grauds. Ar viņa tiešajiem konkurentiem tādu problēmu nav.
 • One Plus telefons – pafilmēju, tikai telpās iekšā, pārāk labu iespaidu neatstāja, kautkā neuzrunāja. Gaidīju vairāk no tā telefona. Viņš bija tuvāk Xiaomi telefonam, tikai cena šim telefonam bija tuvāk iphone telefoniem 🙂
 • Patestējot Samsung s20, secinājums: ļoti slikta skaņa filmējot video. Neskatoties uz to ka, telefons bija labi sasetapots un filmējām dažādos apstākļos, gan telpās, gan ārā.
 • Patestējot un ikdienā lietojot iPhone 12 pro max, secināju, ka viņš tiešām ir labs telefons, kurš iedod brīnišķīgu video kvalitāti un arī labu skaņu. Bieži vien daudzas lietas viņš izdara Tavā vietā. Tumsā filmējot, labāka telefona uz doto brīdi nav. Viņa mīnuss: tiešā saules gaismā man nepatīk sejas krāsa (tas ir filmējot uz iebūvētās kameras app), ja lietoju citas app – ir ok.

Ja atdalu Android un iPhone telefonus, tad pieredze skojoša:

 • android plusi ir tādi: lētāki, vairāk bezmaksas app pieejamas, lētāks remonts, biežāk ciemos vari uzlādēties, lielāka telefonu izvēle vidējā segmentā.
 • android mīnusi ir tādi: ne vienmēr kvalitatīvs displejs, vidējai un vidēji zemajai klasei var būt švakas kameras, bieži gadās gļuki app darbībās, ir reizes, kad nesavienojas ar citiem gadžetiem, maza izvēle specifiskām aplikācijām, reti ar kuru vari kvalitatīvi filmēt tumsā.
 • iPhone plusi ir tādi: stabili strādā app un savienojas ar citiem gadžetiem, ļoti kvalitatīvs displejs, visiem iphone sākot jau no 6 modeļa ir labas kameras, droši vari filmēt tumsā, daudz noderīgas app specifiskām vajadzībām, kuras nav androidos, ražots no kvalitatīviem materiāliem, ļoti kvalitatīva garnitūra, labs telefons arī profesionālām vajadzībām, liela izvēle video montāžas app.
 • iPhone mīnusi ir tādi: diezgan padārgi, gadās kad neadekvāti dārga garnitūra, grūti sasetapojams iCloud, grūtāk ar failu apmaiņu ar datoru.

Šāda ir mana pieredze ar visdažādākajiem telefoniem.

Tātad, balstoties gan uz manu pieredzi, gan citu video cilvēku pieredzi, izdari secinājumus un nopērc to telefonu, kurš Tev liekas piemērotāks.

Atbildēt