You are currently viewing Kādu telefonu pirkt bērnam ?

Kādu telefonu pirkt bērnam ?

Varu droši apgalvot, ka 2020. gads ir bijis īpaši ražīgs viedtālruņu tirgum – Tad īsti kādu telefonu pirkt bērnam, kurš ir uzsācis gaitas uz skolu vai ir jau tuvu pusaudžu vecumam?

Kādu telefonu pirkt bērnam?

Ar ko vispār būtu jāsāk? Ar to, ka uzdod sev 4 pavisam vienkāršus jautājumus:

  • apzini savu budžetu, jeb cik esi gatavs/va investēt savā bērnā.
  • kurā sistēmā veidosi sava bērna paradumus / apple vai android.
  • cik esi gatavs tērēt līdzekļus ekrāna nomaiņai / ja bērns nejauši nosviež telefonu.
  • vai telefons kalpos arī kā bērna mākslinieciskā potenciāla attīstītājs.

Ne velti es šos četrus jautājumus izdalīju, jo vēlos par tiem parunāt vairāk un pastāstīt arī Tev. Sākam ar pirmo.

Apzini savu budžetu, jeb cik esi gatavs/va investēt savā bērnā. Principā iedziļinoties nākamajos 3 jautājumos sapratīsi cik. Te man nebūs zelta atslēdziņas, bet varu teikt – ir jāizdara pirmais solis.

Kurā sistēmā veidosi sava bērna paradumus / apple vai android. Ne velti daudzās grāmatās raksta un raidījumos stāsta to, ka kopš bērnības veidojiet pareizo cilvēku loku ap sevi. Kontaktējoties ar daudziem cilvēkiem, kuri dzīvē daudz ko ir sasnieguši esmu novērojis, ka ļoti daudzi no tiem izvēlas kvalitatīvas lietas savā dzīvē. Pie kvalitatīvām droši varu ierindot: Mercedes, Apple, Sony, Salamander, utt. Galu galā, tā taču ir, ka kvalitatīva prece rezultātā izmaksā lētāk, nekā sliktas kvalitātes produkts.

Cik esi gatavs/gatava tērēt līdzekļus ekrāna nomaiņai. Nu kam negadās, gan pieaugušajiem, gan mūsu bērniem, tas ir absolūti normāli, ja reizi gadā vai biežāk telefons izslīd no rokām. Šķiet vairākums no mums tomēr skaita naudu un nav gatavi tā viegli šķirties no 300eur(iPhone 12) par jaunu ekrānu. Tad ja šis faktors ir svarīgs, tad ir vērts padomāt par lētāka telefona iegādi. Piemēram Xiaomi note 8 Pro ekrāns Tev izmaksās 27eur. Pat tad ja gadā tādus nomainīsi divus, nekāda lielā skāde ģimenes budžetam nebūs. Bet vidēji ar 100eur ekrāna nomaiņai būtu jārēķinās, pie nosacījuma ja lieto vidējas klases telefonu.

Vai telefons kalpos arī kā bērna mākslinieciskā potenciāla attīstītājs. Šeit es vēlos tā plašāk parunāties. Kā arī pieskarties filmēšanai ar telefonu. Aizbraucot ciemos vai sastopoties ar dažādiem bērniem es gandrīz nekļūdīgi varu noteikt vai bērnam ir savs YouTube kanāls vai nav. Ko es ar to vēlos pateikt? To, ka telefons sniedz brīnišķīgu iespēju attīstīt savas komunikācijas spējas un ne tikai, arī spēju izteikties un nākamajā dzīves posmā pārdot sevi, savus pakalpojumus. Ne lieki varu piebilst, ka filmē pats un dod iespēju bērnam to darīt, tas ļoti attīsta gan kreatīvo domāšanu, gan komunikācijas spējas, runu. Sākumā ir vajadzīgas tikai divas lietas – telefons un mikrofons, viss. Tas cik augstu jūsu bērns kāps ir tikai Jūsu abu rokās.

Ja bērns izrāda interesi par video veidošanu priekš YouTube vai kādam citam kanālam, ir iespēja apmeklēt kādu no mūsu Workshop jeb video kursiem. Sīkāka info ŠEIT.


Pēdējā laikā es novēroju, kā daudzi tālruņu ražotāji iepriecina ar ievērojami atjauninātām funkcijām, un dažreiz šķiet, ka viņi pārsniedz savas iespējas. Kā piemēram – jaunais iPhone, kuram katra kamera ir ar mehānisko attēla stabilizāciju (pati matrica ir iekarināta magnētu sistēmā).

Ja par pašiem telefoniem runājot, tad balstoties gan uz citu vecāku pieredzi, gan pašam savējo droši varu ieteikt sākt ar Xiaomi firmas telefonu, kā piemēram Redmi note 8 Pro. Ideāls telefons filmēšanai gaišos apstākļos ar brīnišķīgu attēla stabilizāciju. Un ja bērns pats vēlēsies, tad savus filmētos video uz šī telefona samontēt arī varēs bez problēmām. Šāds telefons pašlaik maksā sākot no 169eur.


Ja lecam iekšā nākošajā līmenī un esi gatavs atvēlēt lielāku naudas summu šim pirkumam, tad Samsung Galaxy s10 būs ļoti laba izvēle. 5.8 collu ekrāns būs ok. Cena šim telefonam ir sākot no 467eur. Attēla stabilizācija ir jau divu līmeņu, un pat skrienot ar šo telefonu varēsi nofilmēt stabilus kadrus. Daudzās kameras dos plašākas iespējas filmēt dažādos apstakļos un pat nofilmēt sīkas detaļas. Izvēle ir aiz Tevis.


Bet, ja jūties pārliecināts pats par sevi un par savu bērnu, tad noteikti laba izvēle būs iPhone 12 Pro 256GB. Tiešām ļoti labs telefons ne tikai ikdienas lietošanai, bet tieši filmēšanai. 6.1 collu ekrāns būs ideāli piemērots bērna rociņām. Ja bērns ir pirmsskolas vai pirmās klasītes, tad Apple piedāvājumā ir iepriekš nebijis iPhone MINI. Maziņš bet ļoti ņiprs telefons. Cena šim telefonam ir sākot no 1229eur. Bet atgriežamies pie 12 Pro, tad ar šo telefonu varēsi filmēt gan dienā, gan naktī sliktos gaismas apstākļos un rezultāts būs ļoti pārsteidzošs.


Daži padomi, kā izdevīgāk pirkt telefonu

  • Skatieties uz telefona cenu, nevis 0% piedāvājumiem. Nereti bezprocentu nomaksā pārdevējs var būt uzlicis paša telefona cenu lielāku.
  • Ir reizes, kad lielie mob. tel. operatori piedāvā tiešām izdevīgus nosacījumus kopā ar pieslēgumu. Sekojiet līdzi jaunumiem.
  • Nepērciet no AliExpress vai Ebay, garantijas gadījumā tas būs krietni dārgāk, kā domāji. Sūtīšana turpu šurpu, laiks, utt.
  • Ja tālruni pērkat ar maksājumu karti, pārbaudiet, vai kāda no jūsu kartēm nepiedāvā telefona apdrošināšanu bez papildu maksas. Revolut ir tāda ispēja.
  • Daži populāri un pazīstami tirgotāji/veikali piedāvā iegādāties mazlietotus telefonus par draudzīgām cenām. Par cenām, par kurām uz vietas vēl varat padiskutēt.

Lai Tev foršs pirkums un tavam bērnam kolosāli video/foto momenti ar jauno telefonu!


Ja priekšroku dod online apmācībām, tad esam sagatavojuši noderīgus kursus ŠEIT.