You are currently viewing Kādu telefonu pirkt 2021. gadā, filmēšanai?

Kādu telefonu pirkt 2021. gadā, filmēšanai?

Top 3 mazbudžeta telefoni.

Sveiki, bieži saņemu jautājumus par to, kādu telefonu izvēlēties, pirkt lai varētu normālu video uzfilmēt? Bet, lai nebūtu dārgs. Tad šajā rakstā arī nolēmu Tev parādīt un dažus mazbudžeta jeb nedārgos telefonus.

Filmē jebkurš telefons, bet nav tā, ka ar jebkuru telefonu vari nofilmēt jebko. Ar ko tad atšķiras budžeta klases telefoni no dārgajiem flagmaņiem es izstāstīšu zemāk. Mazbudžeta telefonus es personīgi es ierindotu cenu kategorijā līdz 200eur.

Kā pirmo un jaudīgāko gribu parādīt Tev šo – Xiaomi REDMI NOTE 9 PRO. Cena 197eur.

Šis telefons ir pat ļoti sakarīgs ja ņemam vērā viņa cenu, bet ne tik daudz vēlos par cenu runāt, kā par to, uz ko viņš spējīgs.

Aprīkots viņš ir ar 4 kamerām un 6GB operatīvo atmiņu, tā kā aplikācijas pat tad, ja tās vienlaicīgi būs vaļā vairākas, vērsies vaļā diezgan fiksi.

Filmē šis telefons gan full HD, gan 4K kvalitātē, gribu pieminēt to, ka filmējot uz 4K 30fps stabilizācija nav tik laba, kā filmējot 1080 režīmā.


Kā otro vēlos Tev parādīt šo – Huawei P30 Lite Dual Sim 4/128GB. Cena 188eur.

Šīs firmas telefoni pēdējā laikā ir populāri tieši fotogrāfu aprindās. Jā, bildes sanāk labas. Video nav tik spīdoši, bet tas nenozīmē, ka viss ir slikti, nē filmē šie telefoni tīri ok.


Kā trešo vēlos Tev parādīt šo – Samsung Galaxy A40 4/64GB. Cena 176eur.

Samsung, jā ļoti populārs brends un ļoti pirkts. Es pat teiktu Latvijā populārākais telefonu brends. Arī vairākums mūsu filmējuartelefonu Workshop dalībniekiem ir šīs firmas telefoni.

Šim telefonam ir 2 kameras, tātad filmēšanas sarežģītos apstākļos būs ierobežotas.


Par budžeta telefoniem kopumā.

Šos visus trīs telefonus vieno viena ļoti patīkama ziņa, tā ir cena. Jā un arī ar šādiem telefoniem arī var nofilmēt visdažādākās epizodes un momentus.

Ar ko tad reāli atšķiras nedārgie telefoni no tiem, kas maksā 700eur, 1000eur un vairāk?

Pirmais un galvenais – tumsā Tu neko sakarīgu nenofilmēsi, jā kameras šiem telefoniem nav tik advancētas, lai kvalitatīvi filmētu tumšos apstākļos.

Otrais – stabilizācija, ne visos video formātos tā ir laba.

Trešais – krāsas, mazbudžeta telefoniem ir tieksme vilkt uz zilo pusi, tātad video default nāk pārāk vēss.

Ceturtais – manuālie settingi filmēšanai. Ja vēlēsies filmēt produktus vai ko ļoti specifisku, tad būs patiešām grūti, jo default manuālie iestatījumi nav.


Patiesībā praktiski nav sliktu telefonu, ir jāprot ar to rīkoties 🙂

Un šos trīs telefonus droši varu rekomendēt pirkt, ja budžets ir ierobežots vai nevēlies tērēt daudz naudas šim pirkumam.