You are currently viewing 6 kļūdas, ko pieļauj vairākums lietojot Zoom vai filmējot online kursus

6 kļūdas, ko pieļauj vairākums lietojot Zoom vai filmējot online kursus

Teikšu godīgi, tikai pa retam nākas redzēt kvalitatīvi ierakstītu online kursu (video formātā) jeb baudāmu Zoom, MS Teams, Google meet vebināru.

Pārsvarā tās ir vienas un tās pašas kļūdas, kuras cilvēki pieļauj ejot online vidē tieši video formātā, jeb vienkārši izsakoties – filmējot paši sevi.

Man no malas tā grūti spriest, bet visdrīzāk tas ir zināšanu trūkums, kuru ļoti viegli un ātri var novērst.

Ok, apskatīsim sešas visbiežāk pieļautās kļūdas:

90% gadījumos cilvēko negrib iespringt uz tehniskām lietām un vienkārši paņem rokās telefonu vai noliek uz galda laptopu, pavērš kameru uz sevi un raksta (filmē). Bet iebūvētais mikrofons nespēj nodrošināt labu skaņas kvalitāti. Tāpēc ir jālieto ārējie mikrofoni. Viņi ir daudz un dažādi, tā ir tēma veselam rakstam.

Ieteikums: palasi internetā par skaņu + internetveikalos pameklē mikrofonu.

Šķiet biežāk pieļautā kļūda, filmēties tā vienkārši kur ērti. Un tad ir tā, kā ir 80-90% gadījumos, kad cilvēks sēž zem kautkādām dzeltenām spotlight lampām vai pat pret logu, rezultāts ir diezgan drausmīgs. Un pat sakopts un izskatīgs cilvēks šādā izpildījumā kadrā var izskatīties slikti.

Ieteikums: ja ir iespēja apsēdies ar seju pret logu, tas ir vislētākais un vienkāršākais risinājums.

Tas var šķist banāli, bet kamera ir jānotīra ik reizi pirms izej online vidē.

Ieteikums: iegādājies briļļu lupatiņu, kas vienmēr kabatā līdzi un noder gan datoram gan telefonam.

Jā, itsevišķi sievietes šo pozīciju neievēro un rezultātā parādās dubultzodi un citas nesmukas lietiņas.

Ieteikums: pameklēt info internetā vai atnākt uz kursiem un apgūt noderīgas lietas, kas turpmāk ļaus neatkārtot kļūdas.

Kad tu apsēdies pie datora/telefona un sāc runāt visu pēc kārtas, tad tas vairāk izskatās pēc tusiņa pirtī ar draugiem.

Ieteikums: Vai nu izveido interesantu prezentāciju google slides, vai vienkārši blakus sev smuki visu sastrukturizē uz baltas lapas.

Tas ir ļoti svarīgi, lai Tu kameras priekšā izskatītos gan labi, gan saistoši. Tas kādā noskaņojumā Tu būsi, tāds būs arī rezultāts.

Ieteikums: Online lekcijām vai kursu ierakstam izvēlies tās dienas, kad jūties pacilāti vai vienkārši labi. Ir protams arī dažādi paņēmieni, ko izmatot pirms uzstāšanās, par tiem tad plašāk kursos.


Patiesībā man tiešām sirds sāp, kad kadrā redzu foršu pozitīvu un sakoptu cilvēku, kurš augstāk pieminēto iemeslu dēļ izskatās slikti. Bet viss varēja būt citādāk. tāpēc nolēmu ierakstīt video kursu par to, Kā iekārtot vietu Zoom vebināram un izskatīties labi online. Cena par šo kursu būs ļoti pieņemama, tā neliks Tev šaubīties pirkt vai nepirkt.

Pirms iziešanas tiešraidē vai online vidē Tev vajadzētu ne tikai iekārtot vietu, kur Tu filmēsies, bet arī parūpēties par citām svarīgām lietām.

Es šo visu varētu salīdzināt ar došanos slēpot uz Austrijas alpiem. Ja nebūsi nopircis drēbes – būsi slapjš un nosalsi. Ja nebūsi apguvis pamatus slēpošanā – kritīsi, apdauzīsies vai vēl sliktāk. Un galu galā izskatīsies vai nu slikti vai par izsmieklu citiem.

Lai Tu vienmēr izskaties labi un atstāj labu iespaidu! Tiekamies nākošajos rakstos 🙂

Atbildēt